بهترین و موثرترین روش برای ایجاد تغییر زندگی، ایجاد تغییر تدریجی هست. هیچ وقت سعی نکنید تغییرات بزرگ و ناگهانی در رفتار و کردار خود ایجاد کنید.

راز موفقیت در زندگی این است که تغییرات زندگی باید حساب شده و با برنامه ریزی باشند. تصمیم گیری های هیجانی و پر حرارت گر چه ممکن است در ابتدا بسیار جذاب و کارآمد به نظر برسد، اما در دراز مدت نتایج ارزشمندی را به همراه نخواهد داشت.

برای ایجاد تغییر در زندگی به دنبال معجزه نباشید، چون هیچ وقت رخ نخواهد داد. معجزه در درون ماست. معجزه شروع برای تغییر زندگی است. معجزه برداشتن گام های کوچک اما ممتد است. گام هایی که ممکن است بی ارزش باشند اما آن چه آن ها را ارزشمند می سازد، پایداری و تداومشان است.

شاید دیده باشید در جایی آب به صورت چشمه ای باریک یا رودی روان از درون یک سنگ می جوشد. نرمی آب کجا و سختی سنگ کجا !!

پس چه می شود که آب سنگ را می شکافد؟ چه می شود آب راهش را پیدا می کند؟ چطور تغییر در مسیر زندگیش ایجاد می کند؟ آب چه خاصیتی دارد که از سنگ بزرگ و محکمی که در مسیرش قرار می گیرد نمی ترسد و آن را می شکافد؟ چطور می تواند این تغییر بزرگ در زندگی و در مسیر حرکتش را ایجاد کند؟

درس هایی که از آب برای تغییر زندگی خود گرفتم

اولین چیزی که به ذهن هر کسی می رسد این است که آب پشتکار دارد و تا به راهش را باز نکند، دست از تلاش بر نمی دارد. اگر من هم همین طور باشم چه می شود؟ خوب مسلم است، هیچ سنگی هر چقدر هم که بزرگ باشد نمی تواند من را از ادامه مسیر باز دارد.

خیلی وقت ها شده است که کار های خوبی را شروع کرده ام اما نتوانستم سرانجام دلچسبی برایش بسازم. دلیلش این بود که آن را نیمه کاره رها کردم. چون گام های اول را خیلی سنگین برداشته بودم دیگر برای توانی برای ادامه مسیر برایم باقی نمانده بود.

برای ایجاد تغییر بزرگ زندگی نیازی به برداشتن گام های بزرگ و متحیرالعقول نیست، باید گام های کوچک و مداومی داشت. تغییر کوچک در زندگی منجر به تغییرات بزرگ در زندگی خواهد شد.

دوم اینکه آب در برخورد با یک سنگ بزرگ هیچ وقت نمی ترسد. گاهی اوقات ما انسان ها وقتی به مشکلی بزرگ برخورد می کنیم – بگذارید خوشبین باشیم مشکل نه، انجام کاری بزرگ و جدید و ایجاد تغییر در زندگی مان – از بزرگی آن می ترسیم و بی کم و کاست نه می گذاریم و نه بر می داریم فی الفور اعلام بازندگی می کنیم.

فکر می کنم علت اصلی آن این است که بزرگی آن مشکل یا کار بزرگ را با توانایی های همان لحظه مان مقایسه می کنیم و وقتی می بینیم که توانایی انجامش را نداریم با احترام فراوان در را برای ورود ترس و اضطراب به ذهنمان باز می کنیم و اجازه می دهیم این مهمان خودخوانده و بی حیا در اندیشه ما جای بگیرد.

چه بسا در طول مسیر ما توانایی هایمان بیشتر می شود و رازهای جدیدی برایمان مشهود می گردد. قطعا تجربه های بیشتری نصیبمان می گردد و قدرتمان نیز بیشتر و بیشتر خواهد شد.

تغییر زندگی جسارت می خواهد. تغییر زندگی با تغییر در خود شروع می شود و منجر به نتایجی عظیم می شود که بعضی وقت ها خودمان را هم شگفت زده می کند.

سومین نکته ای که من از حرکت و شکافتن آب آموختم این است که آب سیال است. دائما در حال حرکت است و هیچ گاه از حرکت نمی ایستد. حرکتی که برای تغییر زندگی لازم است.

گفتم حرکت یاد موش های داستان کتاب چه کسی پنیر من را جا به جا کرد نوشته اسپنسر جانسون افتادم. آن ها همیشه و مداوم در حرکت بودند و پنیر تازه به دست می آوردند و نوش جان می کردند. مثل اینکه در حرکت بودن همیشه جواب می دهد!

برای ایجاد تغییر در زندگی باید حرکت مداوم داشت. ممتد حرکت کرد و تا دستیابی به مراد دل دست از حرکت بر نداشت.

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود      رهرو آ است که آهسته و پیوسته رود

تغییر در زندگی تکراریتغییر زندگی

چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم ؟

این درس ها شاید به نظرم آسان و مبرهن بودند، ولی هر وقت که نیاز به ایجاد تغییر در زندگی داشتم، آب و شکافتن سنگ را به خاطر می آوردم و با خودم ۳ اصل مهم و حیاتی برای تغییر زندگی را مرور می کنم:

اول اینکه برای ایجاد تغییر در زندگی باید پشتکار و تداوم برای رسدن داشته باشم.

دوم اینکه با دین مشکل یا تغییر بزرگ زندگی نترسم و خود را بازنده فرض نکنم.

سوم اینکه در راه رسیدن به آن تغییر زندگی مورد نظرم دائم در حرکت باشم و سستی را به خود راه ندهم.

امیدوارم این نکته ها برایتان مفید بوده باشد و بتواند تغییر زندگی دلخواه را برایتان محقق سازد. خوشحال می شوم شما هم اگر نظر یا پیشنهاد دیگری دارید، در زیر همین مطلب با همه در میان بگذارید.

ارادتمند

علی حسن پور

بهترین تغییر ,زندگی ,ایجاد ,کنیم ,اینکه ,مسیر ,تغییر زندگی ,ایجاد تغییر ,برای ایجاد ,برای تغییر ,زندگی باید ,برای ایجاد تغییر ,برای تغییر زندگی منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مرجع کنکور ایران پرشین کلنی | PersianColony.ir karenddl دانلود آهنگ - دانلود فیلم گلدوزی کامپیوتری دانلود برای شما شرکت تعاونی ماشین زراعت محور گرماب تری دی پانل - تری دی پنل دارالمعارف